icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

AUDIO: Ledāju kušana Antarktīdā – fake or not?

AUDIO: Ledāju kušana Antarktīdā – fake or not?

Mēs, energokompānija «Enefit», kopā Rīgas Tehnisko universitāti un partneriem 2019. gada sarunu festivālā «Lampa» aicinājām diskutēt par pārdomātu patēriņu un atbildīgu attieksmi pret klimatu.

Klimata pārmaiņas arvien uzstājīgāk maina ikdienu, to ietekmes mazināšana ir katra iedzīvotāja atbildība, kas cieši saistīta ar resursu patēriņu. Resursi nereti tiek uztverti kā neizsmeļami, nepiešķirot tiem lielu vērtību. Tieši tādēļ mēs vēlamies cilvēkiem sniegt nepieciešamo informāciju, lai veiktu pārdomātas savas ikdienas izvēles.

No divu dienu sarunu festivāla “Lampa” programmas esam izveidojuši sešu audio ierakstu izlasi, kas pieejama visās podkāstu straumēšanas vietnēs. Ieraksts veikts festivāla laikā, tādēļ ņem vērā, ka var gadīties kādi negaidīti trokšņi.

2. Ledāju kušana Antarktīdā – fake or not?

Šo sarunu vari klausīties arī

Mūsdienās medijos atšķirt dezinformāciju no patiesības kļūst arvien sarežģītāk. Īpaši jutīgs temats pret nepatiesiem vai neprecīziem faktiem ir klimata pārmaiņas un globālā sasilšana. Kā lai atšķetina, kas no ziņu gūzmas ir taisnība un kas ne, un kā īsti mums rīkoties?

Diskusijā piedalās:

  • Jānis Polis, mārketinga un digitālo mediju speciālists
  • Toms Bricis, LTV laika ziņu redaktors,
  • Marta Rībele, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja,
  • Tālis Juhna, RTU Zinātņu prorektors,
  • Ieva Rozentāle, Greenpeace East Asia kognitīvo zinātņu laboratorijas vecākā pētniece un projektu vadītāja