icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

AUDIO: Latvijas resursi - to kvalitāte un nākotnes izaicinājumi

AUDIO: Latvijas resursi - to kvalitāte, nākotnes iespējas, izaicinājumi

Mēs, energokompānija «Enefit», kopā Rīgas Tehnisko universitāti un partneriem 2019. gada sarunu festivālā «Lampa» aicinājām diskutēt par pārdomātu patēriņu un atbildīgu attieksmi pret klimatu.

Klimata pārmaiņas arvien uzstājīgāk maina ikdienu, to ietekmes mazināšana ir katra iedzīvotāja atbildība, kas cieši saistīta ar resursu patēriņu. Resursi nereti tiek uztverti kā neizsmeļami, nepiešķirot tiem lielu vērtību. Tieši tādēļ mēs vēlamies cilvēkiem sniegt nepieciešamo informāciju, lai veiktu pārdomātas savas ikdienas izvēles.

No divu dienu sarunu festivāla “Lampa” programmas esam izveidojuši sešu audio ierakstu izlasi, kas pieejama visās podkāstu straumēšanas vietnēs. Ieraksts veikts festivāla laikā, tādēļ ņem vērā, ka var gadīties kādi negaidīti trokšņi.

1. Latvijas resursi - to kvalitāte, nākotnes iespējas, izaicinājumi

Šo sarunu vari klausīties arī

Resursi ir laikā un apjomā ierobežots lielums, kas nosaka katras valsts unikalitāti un priekšrocības, būtiski ietekmējot tās sociālo, ekonomisko un ekoloģisko attīstību. Vienlaikus ir jāseko līdzi to efektīvai un arī ilgtspējīgai izmantošanai. Kas ir mūsu vietējās bagātības un to iespējas un izaicinājumi, ar ko varam lepoties, ko jau ilgtspējīgi izmantojam un kur vēl jāpiestrādā?

Diskusijā piedalās:

  • Ilze Ozola, Ezeru un purvu izpētes centra līdzdibinātāja un valdes, "Responsibly Produced Peat" (Atbildīgi iegūta kūdra) valdes locekle un granulu sertifikācijas ENplus koordinatore Latvijā priekšsēdētāja
  • Rudīte Vesere, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktore
  • Ilvars Pūpols, Energokompānijas Enefit atjaunīgās enerģijas projektu vadītājs
  • Inga Retiķe, Latvijas Universitātes, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pētniece
  • Elita Baklāne – Ansberga, Valsts vides dienesta ģenerāldirektore