icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

2019. gadā Enefit Green neto peļņa bija 36,8 miljoni eiro

2019. gadā Enefit Green neto peļņa bija 36,8 miljoni eiro

Eesti Energia atjaunojamo energoresursu uzņēmuma Enefit Green ienākumi 2019. gadā sastādīja 151,5 miljonus eiro. Peļņa pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas piemērošanas (EBITDA) bija 90,3 miljoni eiro, pamatdarbības peļņa bija 49,5 miljoni eiro un neto peļņa bija 36,8 miljoni eiro.

Veika Raims (Veiko Räim), Enefit Green valdes loceklis un finanšu direktors piebilda, ka uzņēmuma 2019. gada finanšu rezultātus visvairāk ietekmēja iepriekšējā Nelja Energia iegāde, labie vēja apstākļi, vēja parku augstā uzticamība un kopējā atjaunojamās enerģijas ražošanas palielināšanās. Tā rezultātā uzņēmuma ieņēmumi, tai skaitā atjaunojamo energoresursu atbalsts un citi ieņēmumi palielinājās par 94%, salīdzinot ar 2018. gadu, sasniedzot 151,5 miljonus eiro.

“Enefit Green un Nelja Energia apvienošana bija veiksmīgs solis un pārspēja mūsu nospraustos mērķus. Mums 2019. gadu raksturoja arī vairāki svarīgi darījumi. Jūnijā mēs ienācām Polijas atjaunojamo energoresursu tirgū, noslēdzot līgumu par 20 solāro parku iegādi Polijā. Līdz 2019. gada beigām mēs pabeidzām 18 no 20 solāro parku iegādi. Par atlikušajiem diviem solārajiem parkiem iegādes darījumi pašlaik ir noslēguma stadijā. Turklāt oktobrī mēs pārdevām savas akcijas Vinni un Oisu biogāzes koģenerācijas stacijās AS Infortar, lai koncentrētos uz Enefit Green galvenajām darbības jomām, kas ir atjaunojamās enerģijas ražošana no vēja, saules, biomasas un jauktajiem sadzīves atkritumiem", piebilda Raims.

Enefit Green EBITDA 2019. gadā palielinājās par 124% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu līdz 90,3 miljoniem eiro, no kuriem pamatdarbības peļņa palielinājās par 140% līdz 49,5 miljoniem eiro. Uzņēmuma neto peļņa 2019. gadā bija 36,8 miljoni eiro.

“2019. gadā cita starpā mēs būtiski palielinājām Enefit Green juridisko struktūru, refinansējām uzņēmuma aizdevumu portfeli un iesaistījāmies vispārīgā izmaksu optimizācijā. Kopumā šīs darbības papildus pozitīvi ietekmēja finanšu rezultātus", piebilda Raims.

Avo Kārmas (Aavo Kärmas), Enefit Green valdes priekšsēdētājs teica, “Enefit Green mērķis ir palielināt atjaunojamo energoresursu ražošanu Baltijas jūras reģionā, un mēs uzskatām, ka esam uz pareizā ceļa. Vienlaikus mēs palīdzam savos vietējos tirgos sasniegt to nospraustos mērķus klimata jomā".

“Vislielākās Enefit Green izaugsmes iespējas mēs saskatām vēja parku attīstībā, ko papildus atbalsta arī saules enerģijas risinājumu izstrāde. Pašlaik mēs apsveram attīstības projektus Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Somijā (vēja ģeneratoru parki) un Polijā (saules enerģijas projekti). Tajā pašā laikā mēs koncentrējamies uz vēl viedāku un efektīvāku Enefit Green esošo atjaunojamās enerģijas ražošanas līdzekļu darbību".

2019. gadā Enefit Green saražoja rekordlielu apjomu - 1,197 teravatstundu atjaunojamās elektroenerģijas, kas veidoja vairāk nekā piekto daļu no Eesti Energia grupas kopējās saražotās elektroenerģijas. Lielākā daļa atjaunojamās elektroenerģijas (1,023 gigavatstundas) tika iegūta no vēja enerģijas, 164 gigavatstundas - koģenerācijas stacijās un 9 gigavatstundas - no saules enerģijas. Enefit Green siltumenerģijas ražošanas apjomi 2019. gadā sastādīja 573 gigavatstundas.

Atjaunojamās enerģijas ražošanas pieaugums veicinās Eesti Energia grupas stratēģiskā mērķa sasniegšanu - līdz 2024. gadam saražot 43 procentus elektroenerģijas un siltuma no atjaunojamiem avotiem.

Enefit Green ir Eesti Energia koncernam piederošs atjaunojamās enerģijas uzņēmums, kuram kopumā pieder 20 vēja ģeneratoru parki, 4 koģenerācijas stacijas, 36 saules elektrostacijas, granulu ražotne un hidroelektrostacija četros tirgos - Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā.