icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enerģijas tirgus apskats

2021. gada oktobris

SIA Enefit ikmēneša enerģijas tirgus apskatā Jūs varat uzzināt informāciju par nozīmīgākajām enerģijas tirgus izmaiņām un iemesliem, kuri to ir ietekmējuši aizvadītājā mēnesī.

 • Kā ir mainījusies elektrības un gāzes cena 2021. gada oktobrī?
 • Kā uzņēmumi samazina elektroenerģijas izmaksas?

Īsā pārskata video uzzināsiet no SIA Enefit korporatīvo klientu pārdošanas vadītāja Edgara Cvetkova.

Spied uz video un uzzini vairāk.

ELEKTRĪBAS BIRŽAS CENA Electer icon

 • Elektroenerģijas cena Nord Pool biržā oktobrī saglabājās augsta, taču kopumā tā bija nedaudz zemāka kā septembrī. Tas skaidrojams ar manāmu ūdens bilances palielināšanos Ziemeļvalstu hidrorezervuāros un CO2 kvotu cenu sarukšanu.
 • Salīdzinājumā ar septembri CO2 kvotu cena oktobrī samazinājās par 2,95% līdz 59,5 EUR/t.
 • Ziemeļvalstu ūdens bilance hidrorezervuāros oktobrī pieauga par 12,22 TWh, un, līdz ar to, tā šobrīd ir 8,73 TWh zem normas līmeņa.
 • Salīdzinājumā ar septembri elektroenerģijas cena Nord Pool biržā Latvijas cenu apgabalā oktobrī samazinājās par 14% līdz 106,46 EUR/MWh, savukārt salīdzinājumā ar 2020. gada oktobri tā bija par 176% augstāka.
 • Indikatīvā nākotnes līgumu cena Latvijas tirdzniecības apgabalā novembrim un decembrim ir 120,11 EUR/MWh, 2022. gadam 96,55EUR/MWh un 2023. gadam – 80,54EUR/MWh.
 • Indikatīvā nākotnes līgumu cena vidējam biznesa klienta patēriņa profilam atspoguļo šī brīža prognozes nākotnes cenām Latvijas, Igaunijas un Somijas cenu apgabalā.

GĀZES BIRŽAS CENA Gas icon

 • Dabasgāzes tirgus cena oktobrī pieauga galvenokārt to produkcijas samazināšanās rezultātā, kas tiešā korelācijā ietekmēja arī naftas cenu kāpumu gan gāzes, gan ogļu iztrūkuma dēļ Eiropā, Indijā un Ķīnā.
 • Salīdzinājumā ar septembri dabasgāzes cena TTF biržā oktobrī palielinājās par 38,21% līdz 90,74 EUR/MWh, savukārt salīdzinājumā ar 2020. gada oktobri tā bija par 540% augstāka.
 • Indikatīvā TTF nākotnes līguma cena novembrim un decembrim ir 66,8 EUR/MWh, 2022. gadam – 45,3 EUR/MWh un 2023. gadam – 30.10 EUR/MWh.
 • Indikatīvā TTF nākotnes līgumu cena atspoguļo šī brīža prognozes nākotnes cenām.

Tirgus pārskats ir sagatavots, izmantojot Enefit analītiķiem pieejamo aktuālo tirgus informāciju. Pārskatam ir informatīvs raksturs, un tas nav uzskatāms par Enefit solījumu, priekšlikumu vai oficiālu prognozi. Enefit neuzņemas atbildību par izdevumiem vai kaitējumu, kas var rasties, izmantojot šajā tirgus pārskatā sniegto informāciju.


Iesūtiet savus jautājumus, lai mēs uz tiem varētu sniegt atbildes nākammēnes