icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Ziņas

Uzzini svarīgāko par enerģijas nozares jaunumiem un tendencēm

Enerģijas tirgus apskats 2020. gada maijs

Enerģijas tirgus apskats 2020. gada maijs

22.06.2020

Sakarā ar ārkārtējās situācijas ierobežojumu mazināšanu un elektroenerģijas ražotņu uzturēšanu darbu veikšanu maijā bija vērojams neliels elektroenerģijas cenu pieaugums. Salīdzinājumā ar aprīli elektroenerģijas cena Nord Pool biržā maijā pieaugusi par 4% līdz 24,53 EUR/MWh, savukārt salīdzinājumā ar 2019. gada maiju, tā ir par 45% zemāka.

Pieci mīti un patiesība par saules enerģiju Latvijā

Pieci mīti un patiesība par saules enerģiju Latvijā

09.06.2020

Tāpat kā pirms vairākiem gadiem savos mājokļos ieviesām efektīvākus siltumenerģijas jeb apkures risinājumus, tā šobrīd Latvijas privātmāju saimnieki modernizē savu elektroenerģijas saimniecību, kļūstot par elektrības ražotājiem. Šobrīd jau gandrīz 1000 Latvijas patērētāju izmanto saules gaismu, lai ražotu enerģiju pašu patēriņam.

Enerģijas tirgus apskats 2020. gada aprīlis

Enerģijas tirgus apskats 2020. gada aprīlis

25.05.2020

Zemāks elektroenerģijas patēriņš ārkārtas situācijas laikā un siltāki laika apstākļi visos Nord Pool biržas cenas tirdzniecības apgabalos aprīlī elektroenerģijas cenas noturēja zemā līmenī.

Enerģijas tirgus apskats 2020. gada marts

Enerģijas tirgus apskats 2020. gada marts

20.04.2020

Ārkārtas situācija, ko izraisīja COVID-19, un siltie laika apstākļi noveda pie zemām elektrības cenām. Ziemeļvalstu ūdens bilance martā palielinājās par 2,2 TWh, kas, pateicoties elektroenerģijas patēriņa samazinājumam, pēdējo 20 gadu laikā ir augstākajā līmenī.

Enefit trīskārt palielina savu klientu portfeli

Enefit trīskārt palielina savu klientu portfeli

08.04.2020

Enefit, otrs lielākais elektroenerģijas tirgotājs Latvijā, 2019. gadā ir trīskārt palielinājis savu klientu portfeli un sasniedzis 58,06 miljonu eiro lielu apgrozījumu, pateicoties sekmīgam startam mājsaimniecību tirgū. Kopumā pērn noslēgti darījumi par elektrības pārdošanu 1017 GWh un gāzes pārdošanu 330 GWh apmērā. Salīdzinot ar 2018. gadu, trīskāršots uzņēmuma realizēto energoefektivitātes projektu skaits, modernizējot Latvijas uzņēmumu energosaimniecību.

Elektrības cenas krīt, bet elektrības patēriņš mājsaimniecībās pieaudzis par 17%

Elektrības cenas krīt, bet elektrības patēriņš mājsaimniecībās pieaudzis par 17%

07.04.2020

Ārkārtas stāvoklis un siltais laiks ir ieviesis izmaiņas patēriņa tendencēs un elektroenerģijas cenās gan Latvijas, gan globālajā tirgū. Laikā, kad vispārējā aicinājuma palikt mājās dēļ vidējais elektrības patēriņš Latvijas iedzīvotāju mājokļos ir palielinājies par 17%, elektroenerģijas cenas ir sasniegušas zemāko punktu pēdējo septiņu gadu laikā, liecina energouzņēmuma Enefit apkopotie dati.

Enerģijas tirgus apskats 2020. gada februāris

Enerģijas tirgus apskats 2020. gada februāris

19.03.2020

Elektroenerģijas patēriņš joprojām nav palielinājies silto laika apstākļu dēļ, kā arī pieaugušais ūdens rezervuāru līmenis sekmē zemas elektroenerģijas biržas cenas.

Pieci padomi, kā izvēlēties saules enerģiju savam mājoklim

Pieci padomi, kā izvēlēties saules enerģiju savam mājoklim

09.03.2020

Strauja saules enerģijas tehnoloģiju attīstība nosaka, ka enerģijas ražošana pašu patēriņam no nākotnes vīzijas ir kļuvusi par šodienas realitāti. Tā sasniegusi arī privātmāju īpašniekus Latvijā, un pēdējos gados vietējo enerģijas mājražotāju skaits katru gadu pieaug par 50%.

Enefit Green sasniedz zaļās enerģijas ražošanas rekordu

Enefit Green sasniedz zaļās enerģijas ražošanas rekordu

13.02.2020

Eesti Energia grupas atjaunīgās enerģijas uzņēmums Enefit Green 2019. gadā saražojis rekordlielu zaļās elektroenerģijas daudzumu – 1,2 teravatstundas (TWh), kas galvenokārt iegūtas vēja parkos un saules enerģijas spēkstacijās, kā arī koģenerācijas stacijās, kurās kā kurināmo izmanto biomasu vai atkritumus.

Elektroauto – stils vai izdevīgums?

Elektroauto – stils vai izdevīgums?

10.02.2020

Elektrotransports nav jauna tēma, taču tā kļūst aizvien aktuālāka. Daudziem tas kļuvis par ikdienas pārvietošanās līdzekli, un elektroauto vairs nevar uzskatīt tikai par luksusa preci.

Latvijas enerģētikas fokusā – elektrības pašražošana

Latvijas enerģētikas fokusā – elektrības pašražošana

14.01.2020

Aizvadītais gads ir atgriezis stabilitāti enerģijas tirgū, gāzes un elektrības cenām gada griezumā piedzīvojot kritumu. Tomēr nesenā pieredze ar straujo cenu lēcienu ir veicinājusi Latvijas enerģijas lietotāju evolūciju, motivējot apgūt gan energoefektivitātes risinājumus, gan iespējas iesaistīties elektroenerģijas ražošanā pašu patēriņam.

Elektrības cenas nākamajam gadam samazinās par 18%

Elektrības cenas nākamajam gadam samazinās par 18%

06.12.2019

Šī gada izskaņa iezīmē labvēlīgu cenu tendenci elektroenerģijas patērētājiem Latvijā, jo stabils elektroenerģijas cenu kritums visa gada garumā, šobrīd rezultējas par aptuveni piektdaļu zemākā cenā nākamā gada fiksētas cenas līgumiem.

Ar 50 000 EUR vērtiem Baltijas grantu

Atklāta vides iniciatīvu platforma "Siltumnīca"

18.09.2019

Kā gudrāk iegūt, uzglabāt un efektīvāk izmantot enerģiju, lai veicinātu zaļu energoresursu izmantošanu un energoefektivitāti? Turpmāk atbildes uz šiem jautājumiem varēs meklēt energokompānijas “Enefit” un “Rīgas Tehniskās universitātes” (RTU) kopīgi veidotajā radošajā platformā “Siltumnīca” Āgenskalna tirgū.

Universālā pakalpojuma lietotāji pārmaksā vismaz 30%

Universālā pakalpojuma lietotāji pārmaksā vismaz 30%

05.07.2019

Pēc straujā elektroenerģijas cenu kāpuma pērnā gada izskaņā šī gada pirmie seši mēneši iezīmējuši labvēlīgāku tirgus situāciju un būtisku cenu kritumu. Vienlaikus tas nozīmē, ka tiem patērētājiem, kuri aktīvi neizvēlas elektroenerģijas tirgotāju, Universālā pakalpojuma cena ir būtiski augstāka nekā aktuālā tirgus cena. Kā liecina energouzņēmuma Enefit apkopotā informācija, ar Universālo pakalpojumu iegādātās elektroenerģijas cena pašlaik ir par aptuveni 30% augstāka, nekā tirgū pieejamie piedāvājumi vienkāršākajiem fiksētas cenas līgumiem.

Vidzemē sauli kā enerģijas resursu izmanto maz

Vidzemē sauli kā enerģijas resursu izmanto maz

20.06.2019

17. jūnija priekšpusdienā Vidzemes plānošanas reģions Cēsīs vienuviet pulcēja pašvaldību speciālistus, energopārvaldniekus, siltumapgādes speciālistus, ēku apsaimniekotājus un citus interesentus uz kopīgu diskusiju par saules enerģijas izmantošanu elektroenerģijas ražošanai Vidzemē un citviet Latvijā. Pasākums “No saules līdz elektrībai” apliecināja, ka Vidzemē tāpat kā citur Latvijā saules enerģiju izmanto maz.

Energijas tirgus apskats 2019 gada maijs

Enerģijas tirgus apskats 2019 gada maijs

19.06.2019

Maijā bija vērojams neliels mēneša vidējās elektrības cenas pieaugums. Salīdzinājumā ar aprīli elektrības cena Igaunijā palielinājās par 0,3 %, sasniedzot 42,32 EUR/MWh, Latvijā — par 1,8 %, sasniedzot 44,28 EUR/MWh, bet Lietuvā — par 1,4 %, sasniedzot 44,11 EUR/MWh.

Vai iespējams apvaldīt veļasmašīnas apetīti? Pārbaudām piecus padomus, kā samazināt elektrības rēķinu!

Vai iespējams apvaldīt veļasmašīnas apetīti? Pārbaudām piecus padomus, kā samazināt elektrības rēķinu!

03.06.2019

Mūsdienu elektrificētajā pasaulē normāla ikdiena nav iedomājama bez dažādām elektroierīcēm, kuras rūpējas par mūsu ikdienas vajadzībām, komfortu un arī izklaidi. Elektroenerģijas cenas pastāvīgi svārstās, un attiecīgi sadārdzinās arī citi ikdienas tēriņi, kas liek aktīvāk meklēt iespējas ietaupīt, saglabājot ierastās ērtības. Vienlaikus rodas jautājums – cik daudz enerģijas faktiski “aizlaižam skurstenī”, neefektīvi saimniekojot?

Enerģijas tirgus apskats 2019. gada aprīlis

Enerģijas tirgus apskats 2019. gada aprīlis

20.05.2019

Aprīlī bija vērojams neliels elektrības cenas pieaugums. Salīdzinājumā ar martu elektrības cena Igaunijā palielinājās par 5,2 %, sasniedzot 42,18 EUR/MWh, Somijā — par 3,6 %, sasniedzot 41,44 EUR/MWh, Latvijā — par 8,6 %, sasniedzot 43,52 EUR/MWh, bet Lietuvā — par 8,9 %, sasniedzot 43,52 EUR/MWh.

Kas liek elektrības skaitītājam griezties lēnāk?

VIEDOKĻRAKSTS: Kas liek elektrības skaitītājam griezties lēnāk?

13.05.2019

Energoefektivitāte ir kļuvusi par vienu no pēdējo gadu aktuālākajiem vārdiem – par to diskutē un ar to pārliecina, solot piepildīt katra patērētāja sapni par ietaupījumu. Vienlaikus izpratne par to, ko nozīmē šis vārds un kā energoefektivitāte darbojas ikdienā, joprojām ir stipri virspusēja.

Enerģijas tirgus apskats 2019. gada marts

Enerģijas tirgus apskats 2019. gada marts

23.04.2019

Sakarā ar negaidīti siltajiem laika apstākļiem martā bija vērojama elektrības cenas pazemināšanās. Igaunijā elektrības cena samazinājās par 15,2 %, sasniedzot 40,10 EUR/MWh, Somijā - par 14,5 %, sasniedzot 40,01 EUR/MWh, Latvijā - par 15,3 %, t.i., līdz 40,07 EUR/MWh, bet Lietuvā - par 14,9 %, sasniedzot 39,99 EUR/MWh.

Trešdaļa mājsaimniecību gatavi ražot savu elektrību

Trešdaļa mājsaimniecību gatavi ražot savu elektrību

10.04.2019

Lai gan Latvijā saule ir vēl nepietiekami novērtēts enerģijas avots, šobrīd vērojams straujš mājsaimniecību intereses pieaugums par saules enerģijas izmantošanu. To spilgti iezīmē fakts, ka pēdējo trīs gadu laikā ir divkārt audzis mājsaimniecību skaits, kuras pašas ražo enerģiju, liecina energouzņēmuma Enefit apkopotie dati. Savukārt šogad veiktais pētījums uzrāda, ka 30% Latvijas patērētāju apsver saules enerģijas risinājumu uzstādīšanu savos mājokļos.

Jau vairāk nekā 1000 mājsaimniecības izvēlējušās Enefit

Jau vairāk nekā 1000 mājsaimniecības izvēlējušās Enefit

25.03.2019

Pāris nedēļu laikā, kopš energokompānija Enefit sākusi elektroenerģijas tirdzniecību Latvijas mājsaimniecībām, augstā interese par uzņēmuma piedāvājumu ļāvusi strauji nostiprināt pozīcijas šajā tirgus segmentā. Pašlaik Enefit nodrošina elektroenerģiju jau vairāk nekā 1200 mājsaimniecību. Liela interese vērojama par saules paneļu uzstādīšanu, kas skaidrojams ar aizvien pieaugošo zaļās enerģijas risinājumu popularitāti.

Enefit pērn palielinājis pārdotās enerģijas apjomu

Enefit pērn palielinājis pārdotās enerģijas apjomu

14.03.2019

Latvijā otrs lielākais enerģijas tirgotājs Enefit 2018. gadā ir turpinājis izaugsmi, paplašinot klientu portfeli un palielinot pārdotās enerģijas apjomu par 15%. Uzņēmuma attīstību galvenokārt noteica sekmīgi ieviestais energoefektivitātes risinājumu piedāvājums, kā arī aktīva darbība jaunatvērtajā dabasgāzes tirgū. Savukārt pērnā gada pavasarī īstenotā ieiešana Zviedrijas un Somijas mājsaimniecību elektroenerģijas tirgū ir radījusi stabilu platformu, lai šogad apgūtu Latvijas mājsaimniecību tirgu.

Enerģijas tirgus apskats 2018. gada februārī

Enerģijas tirgus apskats 2019. gada februārī

14.03.2019

Salīdzinot ar janvāri, februārī elektrības cenas būtiski nokritās. Latvijā un Lietuvā elektrības biržas cenas bija attiecīgi 47,01 eiro par megavatstundu un 46,69 eiro par megavatstundu.

Enefit startē mājsaimniecību segmentā

Enefit startē mājsaimniecību segmentā

05.03.2019

5. martā ar improvizētas tirdzniecības vietas atklāšanu Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā Baltijā lielākā enerģijas ražotāja Eesti Energia meitas uzņēmums Enefit uzsāka elektroenerģijas tirdzniecību Latvijas mājsaimniecībām, tādā veidā ikvienam iedzīvotajam atgādinot, ka elektroenerģijas tirgus ir atvērts. Enefit piedāvājuma atslēga ir vienkārši produkti, kas piedāvā izdevīgāku elektrības iegādi bez tirgotāja uzcenojuma par patērēto apjomu. Tāpat arī patērētājiem tiek piedāvāta ērta digitālā pašapkalpošanās platforma un jauni risinājumi atjaunīgo energoresursu izmantošanai mājokļos.

Enerģijas tirgus apskats 2018. gada janvārī

Enerģijas tirgus apskats 2019. gada janvārī

19.02.2019

Aizvadītajā gadā Latvijas enerģētikas nozare sasniedza sava veida briedumu, kad patērētāju izdevumus par elektrību vai dabasgāzi galvenokārt ietekmēja globāli atvērtā tirgus procesi, nevis vietējā tirgus regulējuma vai infrastruktūras izmaiņas. Vienlaikus tas nozīmē, ka līdz ar globālo energoresursu cenu kāpumu, 2019. gadā līdzās valstiska līmeņa lēmumiem par dabasgāzes tirgus pilnīgu atvēršanu un OIK pārskatīšanu, daudz būtiskāk iezīmēsies arī katra patērētāja loma sava patēriņa aktīvākā kontrolē– gan mājoklī, gan biznesā.

Enerģijas tirgus apskats 2018. gada decembrī

Enerģijas tirgus apskats 2018. gada decembrī

17.01.2019

Kā jau varēja gaidīt pēc nākotnes darījumiem novembra beigās, decembrī elektrības cenas noturējās tādā pašā līmenī kā novembrī. Igaunijā elektrības cenas pieauga par 0,8% jeb līdz 53,05 eiro par megavatstundu, bet Somijā – par 4,5% jeb līdz 52,32 eiro par megavatstundu.

2019. gads enerģētikā – patērētāju izaugsmes gads

2019. gads enerģētikā – patērētāju izaugsmes gads

14.01.2019

Aizvadītajā gadā Latvijas enerģētikas nozare sasniedza sava veida briedumu, kad patērētāju izdevumus par elektrību vai dabasgāzi galvenokārt ietekmēja globāli atvērtā tirgus procesi, nevis vietējā tirgus regulējuma vai infrastruktūras izmaiņas. Vienlaikus tas nozīmē, ka līdz ar globālo energoresursu cenu kāpumu, 2019. gadā līdzās valstiska līmeņa lēmumiem par dabasgāzes tirgus pilnīgu atvēršanu un OIK pārskatīšanu, daudz būtiskāk iezīmēsies arī katra patērētāja loma sava patēriņa aktīvākā kontrolē– gan mājoklī, gan biznesā.