icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Elastīga energopārvaldība

Gūstiet papildu ieņēmumus, pieslēdzot elektroenerģijas balansēšanas pakalpojumu

Pelniet līdz 15% gadā bez papildu ieguldījumiem

Enefit elastīgās energopārvaldības pakalpojums nodrošina elektroenerģijas balansēšanu Augstsprieguma tīklā un ļauj uzņēmumiem gūt papildu ienākumus, plānojot un pārvaldot savas energosistēmas noslodzi.

To var panākt:

 • īsu laiku samazinot saldētavas temperatūru par vienu grādu
 • ūdeni sūkņu stacijā sūknējot 30 minūtes vēlāk
 • pielāgojot elektriskā sildītāja apkures grafiku

Ietaupījums, izmantojot elastīgo energopārvaldību, var sasniegt līdz pat 15% no uzņēmuma gada elektroenerģijas patēriņa izmaksām vai saražotā elektroenerģijas apjoma ieņēmumiem. Vienlaikus elastīga energopārvaldība ļauj elektroenerģijas sistēmā vairāk izmantot atjaunīgo enerģiju un samazināt rūpniecības uzņēmumu ietekmi uz vidi.

Ar elastīgās energopārvaldības pakalpojumu jūsu uzņēmums sekmē CO2 emisiju samazinājumu, kā arī paaugstina sava biznesa attīstības iespējas un uzņēmuma atbilstību stingrākām ilgtspējīgas darbības prasībām nākotnē.

Izmaksas par pakalpojuma pieslēgšanu sedz Enefit, un jūsu uzņēmumam nav jāveic papildu ieguldījumi.

Gudrs risinājums

Skatieties video un noskaidrojiet kas ir elastīga energopārvaldība

Kuras ierīces ir piemērotas elastīgās energopārvaldības pakalpojumam?


Piemērotas ir visas elektroierīces, kurām iespējams mainīt elektroenerģijas slodzi.
Lielākais ieguvums no pakalpojuma būs uzņēmumiem ar augstu automatizācijas pakāpi, kuru elektroenerģijas patēriņš ir lielāks par 1000 MWh gadā.


RŪPNIECISKĀS IEKĀRTAS

 • Ūdens sildītāji un boileri
 • Sūkņi
 • Krāsnis
 • Apkures un saldēšanas iekārtas
 • Drupinātāji
 • Kompresori

ELEKTROAPGĀDES IERĪCES

 • Rūpnieciskie akumulatori
 • Nepārtrauktās elektrobarošanas ierīces (UPS)
 • Ģeneratori

ELEKTRISKAIS TRANSPORTS

 • Elektriskie autobusi
 • Elektromobiļi
 • Elektriskie prāmji
 • Uzlādes stacijas

NEATKARĪGĀS RAŽOTNES

 • Vēja ģeneratoru parki
 • Saules elektrostacijas
 • Koģenerācijas stacijas
 • Hidroelektrostacijas

Kā darbojas elastīgās energopārvaldības pakalpojums?

Par esošās elektroenerģijas balansēšanu pīķa slodzes laikā Augstsprieguma tīkls maksā elektroenerģijas patērētājiem, kuri ir iesaistīti balansēšanas rezervju nodrošināšanā.

Pieslēdzot Enefit elastīgās energopārvaldības pakalpojumu, jūsu uzņēmuma iekārtas drošā veidā (informācijas drošības sertifikāts ISO 27001) tiek pievienotas mūsu virtuālajai spēkstacijai (VSS).

VSS piedalās enerģijas tirgū un gūst ieņēmumus un ietaupījumus jūsu uzņēmumam.
Elastīgās energopārvaldības pakalpojuma ieņēmumu aprēķins


Aprēķiniet, cik lielus ieņēmumus jūsu uzņēmums var gūt, izmantojot elastīgo energopārvaldību

Izvēlieties vienu vai vairākas ierīces, ko pievienot elastīgās energopārvaldības pakalpojumam:3. Ierīces jauda un darbības laiks0

0

24

0

0

Ierīces paredzamais elektroenerģijas patēriņš gadā:

0 €

Gada ieņēmumu prognoze:

  no  

€ 0

  līdz  

€ 0Kāpēc pieslēgt elastīgās energopārvaldības pakalpojumu?


Risinājums, kas neprasa piepūli


Pārvērtiet izmaksas ieņēmumos

Samaziniet savas elektroenerģijas izmaksas līdz pat 15% gadā

Bez ieguldījumiem

Mēs sedzam visas izmaksas, kas saistītas ar pakalpojuma pieslēgšanu un uzturēšanu

Bez riska

Pakalpojuma izmantošana ir droša, un to pilnībā pārvalda jūsu uzņēmums

Inovācijas

Iekārtas tiek automātiski vadītas, netraucējot galvenos ražošanas procesus


Mūsu solījums

Izmantojot elastīgo energopārvaldības pakalpojumu, mākslīgais intelekts pārvalda jūsu uzņēmuma elektroiekārtas. Jūs iegūstat laiku un naudu, patērējat elektroenerģiju gudri un aizsargājat vidi, to visu darot bez riska un ar ekspertu palīdzību.

 • Sadarbībā ar jums mēs panāksim izrāvienu lētākas un tīrākas elektrības jomā. Savukārt jūs uzticaties mums, ka mēs gudri, droši un rentabli pārvaldīsim jūsu iekārtas, izmantojot viedo tehnoloģiju risinājumus.
 • Mēs pārvaldām jūsu iekārtas tikai tad, kad jūs to mums atļaujat
 • Mēs izmantojam pārbaudītu un starptautiski sertificētu virtuālās spēkstacijas (VSS) platformu
 • Mēs garantējam VSS un jūsu uzņēmuma iekārtu savienojuma uzticamību un veiktspēju
 • Mēs nodrošinām, ka jūsu uzņēmumam nav jāiegulda, jāpārvalda vai jākonfigurē nekas pašiem: viss ir pilnībā automatizēts
 • Mēs nodrošinām, ka jūsu iekārtas izmanto enerģiju gudri, veidojot papildu ieņēmumus jūsu biznesam
 • Šī pakalpojuma izmantošana jūsu uzņēmumam ļauj izmantot vairāk atjaunīgās enerģijas un palīdz samazināt CO2 emisijas

Kā sākt izmantot pakalpojumu?


1

Mēs apzinām potenciālu

Mēs analizējam jūsu uzņēmuma elektroiekārtu potenciālu, lai radītu papildu ieņēmumus jūsu biznesam

2

Mēs aprēķinām potenciālos ienākumus

Mēs aprēķinām potenciālos ieņēmumus, ko jūs gūstat, savienojot elektroierīces ar mūsu virtuālo spēkstaciju

3

Jūs norādāt VSS lietošanas kritērijus

Mēs vienojamies par ierīces lietošanas kritērijiem un nosacījumiem, lai vienmēr nodrošinātu tās vienmērīgu darbību

4

Mēs piedāvājam risinājumu

Mēs piedāvājam tehnisku risinājumu, lai varētu uzsākt pakalpojuma izmantošanu

5

Jūs gūstat ienākumus

Mēs noslēdzam līgumu, lai jūs varētu sākt pelnīt naudu bez liekas piepūles un tādējādi veicināt tīrāku enerģiju

Paveiktais darbs


Virtuālā spēkstacija palīdz samazināt uzņēmuma “Liwathon E.O.S.” izmaksas.

Virtuālā spēkstacija kā jauns un inovatīvs risinājums padara termināļu darbību rentablāku. Tas ļauj pārprodukcijas enerģiju, kas neizbēgami pavada termināļu tehnoloģisko procesu, pārdot atpakaļ elektroenerģijas tirgum.

Gērts Tīvass (Gert Tiivas), “Liwathon E.O.S.” valdes priekšsēdētājs

Lasīt vairāk »

Elastīga raktuvju sūkņu kontrole ļauj ietaupīt 7% enerģijas izmaksu gadā

„Raktuvju sūkņu savienošana ar elastīgo energopārvaldības pakalpojumu ļauj esošās iekārtas ekspluatēt gudrāk un efektīvāk, tādējādi samazinot ar ražošanu saistītās fiksētās izmaksas. Viss process ir automatizēts un neprasa mūsu darbinieku ikdienas iejaukšanos, tas ir labs inovāciju piemērs, kur augsto tehnoloģiju pakalpojuma izmantošana klientam tiek nodrošināta 100% bez piepūles.“

Andress Vainola (Andres Vainola), “Enefit Power” valdes priekšsēdētājs

Lasīt vairāk »

Biežāk uzdotie jautājumi

Elastīga iekārtu kontrole ļauj izmantot vairāk atjaunīgās enerģijas elektroenerģijas sistēmā un tādējādi samazināt rūpniecības uzņēmumu ietekmi uz vidi. Pieslēdzot elektroiekārtas viediem elastības risinājumiem, mēs varam nodrošināt visas energosistēmas īstermiņa regulēšanas vajadzības. Sadarbībā ar jums mēs panāksim izrāvienu lētākas un tīrākas elektrības jomā, vienlaikus ģenerējot papildu ieņēmumus jūsu biznesam.

Elastīgā energopārvaldība ļauj jums gūt papildu ieņēmumus ar jūsu uzņēmuma elektrību patērējošām vai ražošanas iekārtām, izmantojot virtuālās spēkstacijas platformu. VSS balansēšanas tirgū piedalās ar pieslēgtajām iekārtām, kur daudzu stundu laikā elektroenerģijas cenas ir izdevīgākas nekā ierastā Nord Pool biržas cena. Tas ļauj ierīces īpašniekam gūt papildu ieņēmumus pat tad, ja tiek uzraudzīta parastā elektroenerģijas biržas cena vai enerģijas patēriņš ir citādi optimizēts. Tas neietekmē patērētās enerģijas daudzumu vai uzņēmuma procesus.

Mēs vienmēr vienojamies, kad un kādās robežās var tikt regulēta jūsu uzņēmuma elektroiekārtu slodze. Ja nepieciešams, jūs vienmēr varat mainīt šos laikus un ierobežojumus, izmantojot mūsu tīmekļa portālu. Galvenais kontrolieris, kas kontrolē jūsu ierīces darbu, regulāri sazinās ar mūsu uzstādīto papildu kontrolieri, lai noskaidrotu, vai ir saņemti aktivizācijas pasūtījumi. Ja citi darba procesa parametri to atļauj, jūsu ierīces kontrolieris veiks maiņu, pamatojoties uz saņemto informāciju. Tāpēc aktivizācijas pasūtījums netiek nosūtīts tieši uz jūsu ierīci. Pirms mēs uzsākam pakalpojumu, mēs rūpīgi pārbaudām visu procesu, lai pārliecinātos, ka tas darbojas pareizi un droši abās pusēs. Tā kā elektroenerģijas tirgos tirdzniecība notiek visu diennakti, pakalpojums tiek pastāvīgi uzraudzīts, un nepieciešamības gadījumā konsultāciju sniegs mūsu eksperti.

Saziņa starp jūsu elektroierīci un virtuālās spēkstacijas platformu notiek, izmantojot drošu VPN kanālu. Saziņa uz vietas ar ierīci notiek, izmantojot piemērotu rūpniecisko sakaru protokolu (piemēram, Modbus TCP). Viss mūsu VSS risinājums atbilst ISO/IEC 27001:2017 informācijas drošības standartam.

Jebkura iekārta, kas patērē vai ražo elektroenerģiju, ir piemērota savienošanai ar virtuālo spēkstaciju. Tā ir piemērota, ja iekārtas slodzi var mainīt līdz pat stundai, lai šajā laikā netiktu traucēti uzņēmuma ierastie procesi.

Izmantojot VSS ikdienā ir iespējams nopelnīt aptuveni katru trešo stundu neatkarīgi no tā, vai tā ir pīķa stunda, diena vai nakts. Virtuālā spēkstacija ļauj mums piedalīties balansēšanas tirgū, kur cena ir atkarīga no elektroenerģijas ražošanas un patēriņa stundas bilances. Piemēram, ja vējš pūtīs vājāk, nekā prognozēts, vēja enerģijas īpatsvars tīklā nokritīsies zem prognozētā līmeņa un trūks elektroenerģijas. Tā rezultātā tīklā ir nepieciešama papildu elektroenerģija reāllaikā, un balansēšanas tirgus cena pārsniedz Nord Pool biržas cenu.

Ja mūsu virtuālā elektrostacija ir izteikusi piedāvājumu tirgum par šo stundu, sistēmas operators (Augstsprieguma tīkls) nosūtīs VSS rīkojumu samazināt elektroenerģijas slodzi iekārtu patērēšanai vai palielināt elektroenerģijas slodzi ražošanas iekārtām.

Virtuālā spēkstacija pārsūta šo rīkojumu uz ierīcēm, kas ir atzīmētas kā pieejamas šajā stundā, un to slodze tiek attiecīgi mainīta. Tādā veidā VSS atjauno elektrotīkla līdzsvaru, un iekārtu īpašnieki gūst ienākumus, to veicinot. Kad vispārējais tīkla līdzsvars ir atjaunots, ierīces pārslēdzas uz parasto režīmu. Ja nepieciešams, tas pats process tiek atkārtots nākamajā stundā.

Jūsu elektroierīcei jāsasniedz norādītā jauda 15 minūšu laikā pēc aktivizācijas rīkojuma saņemšanas.

Izmantojot VSS operatoru portālu, jūs jebkurā laikā varat norādīt, ka jūsu uzņēmuma iekārtas nebūs pieejamas noteiktu laiku. VSS platforma to automātiski ņem vērā, veicot solīšanu tirgū un nosūtot aktivizācijas rīkojumus ierīcēm.

Jums nav jābūt “Enefit” elektroenerģijas pakalpojuma klientam, lai savienotu jūsu uzņēmuma ierīci ar mūsu elastīgās energopārvaldības pakalpojumu un izmantotu to papildu ienākumu gūšanai.

“Enefit” balansēšanas tirgū ir vienādā situācijā ar jebkuru citu uzņēmumu, kas sniedz līdzīgu pakalpojumu. Gan Latvijas, gan Eiropas Savienības normatīvie akti un citi noteikumi paredz, ka visiem tirgus dalībniekiem – gan neatkarīgiem enerģijas tirgotājiem (agregatoriem), gan elektroenerģijas pārdevējiem un ražotājiem – jāspēj darboties ar vienlīdzīgiem noteikumiem.

 • Jūs pārvēršat savas izmaksas ieņēmumos, ietaupot līdz pat 15% elektrības izmaksu gadā.
 • Pakalpojums neprasa ieguldījumus, jo “Enefit” sedz visas izmaksas, kas saistītas ar pakalpojuma uzsākšanu un uzturēšanu.
 • Pakalpojums ir bez riska jūsu uzņēmumam, jo mēs izmantojam uzticamas un drošas tehnoloģijas, kas veiksmīgi tiek izmantotas vairākās valstīs un tirgos.
 • Jūs varat iegūt ērtu pārskatu par jūsu virtuālajai spēkstacijai pieslēgto ierīču enerģijas patēriņu un visiem darījumiem, apmeklējot mūsu VSS operatoru portālu.
 • SIA “Enefit” strādā enerģijas eksperti ar ilggadēju pieredzi, kuriem ir padziļinātas zināšanas enerģijas tirgos Latvijā un kaimiņvalstīs.
 • Mūsu enerģijas tirgotāji izmanto augsto tehnoloģiju automātisko tirdzniecības sistēmu, lai veiktu tirdzniecību elektroenerģijas tirgos, ļaujot mums precīzāk noteikt cenas, pateicoties algoritmiem, un tādējādi palielināt ieņēmumus.
 • Enefit ir plašs tirdzniecības portfelis, kas sastāv no dažāda veida iekārtām. Pateicoties tam, mēs varam elektroenerģijas tirgū būt lielāko daļu dienas un būt elastīgi līdz pēdējam brīdim, kad klienta iekārtas ir jāizņem no piedāvājuma.