icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enerģijas tirgus apskats

2022. gada janvāris

SIA Enefit ikmēneša enerģijas tirgus apskatā Jūs varat uzzināt informāciju par nozīmīgākajām enerģijas tirgus izmaiņām un iemesliem, kuri to ir ietekmējuši aizvadītājā mēnesī.

 • Kā ir mainījusies elektrības un gāzes cena 2022. gada janvārī?
 • Kādi faktori ir veicinājuši cenu izmaiņas?

Īsā pārskata video uzzināsiet no SIA Enefit korporatīvo klientu pārdošanas vadītāja Edgara Cvetkova.

Spiediet uz video un uzziniet vairāk.

ELEKTRĪBAS BIRŽAS CENA Electer icon

 • Līdz ar gāzes cenu nelielu kritumu arī elektrības cena janvārī samazinājās, taču vēljoprojām saglabājās nemainīgi augsta, salīdzinot ar 2020. gada ziemas mēnešiem.
 • Ziemeļvalstu ūdens bilance hidrorezervuāros janvārī palielinājās par vidēji 7,4 TWh, un līdz ar to tā janvārī bija aptuveni 8,5 TWh zem normas līmeņa.
 • Savukārt CO2 kvotu cena turpināja pieauguma tendenci. Salīdzinājumā ar 2021. gada decembri tā bija par 5,6% augstāka - vidēji 84,2 EUR/t.
 • Salīdzinājumā ar decembri elektroenerģijas cena Nord Pool biržā Latvijas cenu apgabalā janvārī samazinājās par 30,7% līdz 143,81 EUR/MWh, savukārt salīdzinājumā ar 2020. gada janvāri tā bija par 168,6% augstāka.
 • Indikatīvā nākotnes līgumu cena Latvijas tirdzniecības apgabalā 2022. gadam ir 139,47 EUR/MWh, 2023. gadam 114,41 EUR/MWh, bet 2024. gadam – 99,3 EUR/MWh.
 • Indikatīvā nākotnes līgumu cena vidējam biznesa klienta patēriņa profilam atspoguļo šī brīža prognozes nākotnes cenām Latvijas, Igaunijas un Somijas cenu apgabalā.

GĀZES BIRŽAS CENA Gas icon

 • Salīdzinājumā ar decembri janvārī naftas cena pieauga par 14,4% līdz vidēji par 85,6 USD/bbl. Kaut arī bija vērojams cenas pieaugums ģeopolitiskās situācijas jeb spriedzes dēļ starp Krieviju un Rietumvalstīm, naftas tirgus stabilizējās, jo vairs nebija vērojamas bažas par īstermiņa pieprasījuma trūkumu striktu pandēmijas ierobežojumu dēļ. Analītiķi sagaida arī turpmāku naftas cenu kāpumu, jo varētu augt pieprasījums pēc aviotransporta degvielas.
 • Dabasgāzes cena TTF biržā salīdzinājumā ar decembri samazinājās par 25,1% līdz vidēji 85,2 €/MWh galvenokārt siltāku laikapstākļu rezultātā. Salīdzinājumā ar aizvadītā, 2021. gada janvāri dabasgāzes cena aizvadītajā mēnesī bija par 421,9% augstāka.
 • Indikatīvā TTF nākotnes līguma cena 2022. gadam ir 74,23 EUR/MWh, 2023. gadam - 50.40 EUR/MWh un 2024. gadam – 35.25 EUR/MWh.
 • Indikatīvā TTF nākotnes līgumu cena atspoguļo šī brīža prognozes nākotnes cenām.

Tirgus pārskats ir sagatavots, izmantojot Enefit analītiķiem pieejamo aktuālo tirgus informāciju. Pārskatam ir informatīvs raksturs, un tas nav uzskatāms par Enefit solījumu, priekšlikumu vai oficiālu prognozi. Enefit neuzņemas atbildību par izdevumiem vai kaitējumu, kas var rasties, izmantojot šajā tirgus pārskatā sniegto informāciju.


Iesūtiet savus jautājumus, lai mēs uz tiem varētu sniegt atbildes nākammēnes